Main Profile

At A Glance

Girişimcilik 101: Müşterinizi tanıyın

Elinizde bir ürün fikri var, peki bu ürünü kimin satın almak isteyeceğini biliyor musunuz?

Cost: Free

Contact

Girişimcilik 101: Müşterinizi tanıyın's Full Profile

Overview

Description

About this Course Mükemmel görünen birçok fikir ve teknoloji, kaçınılmaz ve basit bir soruyla aniden durma noktasına geliyor. “Müşteriniz kim?” MIT kendi öğrenci girişimcilerine bu soruyu yıllardır başarıyla soruyor. MIT mezunları tarafından kurulan 25,600 şirket toplam 2 trilyon dolarlık gelir elde ediyor ve 3,3 milyon kişilik istihdam sağlıyor. MIT bir ülke olsaydı, dünyanın en büyük 11. ekonomisine sahip olurdu. Siz de bu en büyük 11. ekonominin bir vatandaşı olun! Girişim yolculuğunuzda MIT’ye katılın ve yeni kurduğunuz şirketin en önemli kaynağı olan müşteriyi keşfedin. Girişimcilikten bahsediyoruz. 9 Ocak 2015'te başlayacak olan ve yaklaşık 3 ay boyunca tüm dünya ile aynı zamanda devam edecek Girişimcilik MBA programıyla Girişimciliğin temellerini öğreneceksiniz. Haftada yaklaşık 4 saatlik çalışmanız yeterli olacak. Uluslararası kalkınmadan saat üretimine kadar bircok farklı alanda çalışan MIT girişimcilerinin geniş kapsamlı vaka analizlerinden oluşan 12 haftalık program sayesinde bir fikir ya da teknolojiden yola çıkarak ürününüzü kimin neden almak isteyeceğine dair gerekli bilgilere sahip olacaksınız. Özellikle şunları öğreneceksiniz: Muhtemel müşterileri tanımlamak Onlarla görüşmek Son olarak işiniz için uygun olan müşterileri seçmek. Derste verilen ödevler gerçek hayata dayalı egzersizlerden oluşacak. Bu egzersizler, size fikrinizi gerçekleştirmenizi sağlayacak somut, pratik ve etkili adımlarla yol gösterecek. Biraz eğlenmeye de hazırlıklı olun! Derse kaydolduktan sonra göreceksiniz ;-) MIT-Turkcell Innovators MBA Programının yapımı, Turkcell Akademi'nin büyük katkılarıyla mümkün olmuştur.

Details

  • Days of the Week: Monday, Tuesday, Wednesday, Thursday, Friday, Saturday, Sunday
  • Level of Difficulty: Beginner
  • Size: Massive Open Online Course
  • Instructor: Bill Aulet
  • Cost: Free
  • Institution: EdX

Provider Overview

About EdX: EdX offers interactive online classes and MOOCs from the world’s best universities. Topics include biology, business, chemistry, computer science, economics, finance, electronics, engineering, food and nutrition, history, humanities, law, literature, math, medicine, music, philosophy, physics, science, statistics and more. EdX is a non-profit online initiative created by founding partners Harvard and MIT.

Latest Tweet

Questions about Girişimcilik 101: Müşterinizi tanıyın

Want more info about Girişimcilik 101: Müşterinizi tanıyın? Get free advice from education experts and Noodle community members.

  • Answer