A 5.5 ounce jar of basil cost $3.41.how much would 5 grams cost?

Answers

Charles Wang, Data Scientist at Noodle Education

User avatar for Charles Wang

Ounce-to-gram is a straightforward arithmetic operation. Use a factor of 28.3495

https://www.google.com/webhp?sourceid=chrome-instant&ion=1&espv=2&ie=UTF-8#q=ounce%20to%20gram

Your Answer